Your message has been sent, you will be contacted soon
Bitkisel Tedavi – Şifalı Bitkiler – Sağlık – İbrahim Gökçek

Hemen Arayın

Kapat
Başlangıç » Sağlık Bilgileri » Bronşit,bronchitis

Bronşit,bronchitis

bronsi27[1]Akciğerin içinde kollara ayrılarak yayılan nesef yollarının ana kollarına bronş hava keseciklerine (alveolar, bir insan akciğerlerinde 300 milyon alveolar bulunur) giden dar yollara ise bronşiyol denir. Üşütme ve gripten sonra broşlar ve bronşiyollar iltihaplanır. Bronş ve bronşiyolların iltihplanmasına kısaca bronşit denir. Bronşite yakalanan kişi ağrı çekici ve kıvrandırıcı bir öksürükle kendini gösterir. Akut bronşitte bir enfeksiyon olup oldukca sık görülen bir hastalıktır.

Bronşit nasıl meydana gelir
1-) Grip veye üşütme sonrası virüsların sebep olduğu enfeksiyon sonrası bronş mukozası iltihaplanır ve akut bronşit ortaya çıkar. Virüslar bronşitin oluşmasında % 90 oranında rol oynarlar.
2-) Bakteriler yalınız veya viruslarla birlikte akut bronşite sebep olur.
3-) Çok nadirende olsa mantarlarda akut bronşite sebep olabilir.
4-) Ayrıca gazlar, buharlar, tozlar, kirli hava, sigara ve bulaşıcı çoçuk hastalıkları (boşmaca, kızamık) dikkat edilmez ise akut bronşite sebep olur.

Akut bronşitin semptomları (hastalık belirtileri):
1-) Nefes yollarının aşırı hassaslaşması ve yırtıcı bir ağrı ile kendini gösterir
2-) Virüs enfeksiyonu sonucu oluşan akut bronşitte aşırı tükrük oluşur ve tükrük beyasımsı yapışkan bir balgam oluşur.
3-) Akut bronşitte: yüksek ateş, yorğunluk ve genel olarak kendini kötü hissetme
4-) Göğüs ağrıları oldukca nadiren görülür ve şayet tahrişedici öksürük ve akciğer iltihaplanmasıda (zatürre) sözkonusu ise göğüs ağrısıda görülür.
5-) Eğer bronş mukozası iltihaplanmayla birlikte şişmişse o zaman balgam atamama nedeniyle kramplı bronşit ortaya çıkar.

Hastalığın tedavisi: Bronşite % 90 oranında virüsler sebep olur, fakat virüslara karşı antiviral bir kimyasal ilaç olmadığından tedaviside otodoks tıpba göre mümkün değildir. Buna rağmen hastaları antibiyotik ilaçlarla tedavi etmeye çalışan doktorlar mevcuttur. Çare nedir? Çaresi immün sistemini kuvvetlendirip harekete geçirmektir. Buda Gökçek İksiri, ZYE, A. Itırkökü-, Kipriotkökü-, Baptisya-, Sinirliot-, ve Kekikotu preparatları ile mümkündür.

B-) Kronik Bronşit: Kronik Bronşitin ana sebebi sigaradır. Hastaların % 90?ının tiryaki olduğu veya önceden sigara içtiği bilinmektedir. Sigara içenlerin % 50?sinde 40 yaşından sonra kronik bronşit görülmektedir. Ayrıca işyerindeki kirli hava, sıkca nefes yolları enfeksiyonuna yakalanma, sonbahar ve kış aylarında nemli hava ve immün zafiyeti nedeniyle kolayca bronşite yakalanma gibi sebepleri sayabiliriz.

Kronik Bronşit nasıl olur?
Hastalık başlamadan önce bronşların duvarına yerleşmiş olan tüy şeklindeki hücreler görevini yapamıyacak kadar yıpranmış veya felç gibi hareketsiz olur. Böylece Akciğerlerdeki balgamı tükürmek istediğinizde tüy şeklindeki hücreler balgamı tutamaz ve balgam her seferinde aşağı düşer . Balgamı atmaya uyarlanmış olan Akciğer sürekli buna karşı reaksiyon gösterir ve kişi sürekli öksürmek zorunda kalır.

Bunlara ilavetten hava kesecikleri (alveolar) küçülür veya yok olur, çünkü bronşlar ve bronşiyollar şişerek hava keseciklerine yer bırakmazlar. Bu durumun devametmesi zamanla hava keseciklerinin ve tüysü hücrelerin yok olması sonucu akciğer amfizimine (hava dolu baloncuk) dönüşür. Böylece kişi oksijen yetersizliği çeker ve nefes darlığı baş gösterir.

Hangi rahatsızlıklar ortaya çıkar?
1-) Öksürük, zamanla kişi kendini sürekli kötü hisseder.
2-) Balgam sürekli koyulaşır ve atılması zorlaşır.
3-) Nefes darlığı ve kısa kısa nefes alma vede nefes alma gün geçtikce dahada kötüleşir.
Rahatsızlık uzman doktorlar tarafından teşhis edildikten sonra doğal ilaçlarla tedavide kulanılabilir. Bunların başında:Gökçek İksiri, Gökçek Tonik, ZYE, A. Itır-, Kekikotu-, Sinirliot-, Duvarsarmaşığı-, Çuhakökü- ve Güneşgülüotu preparatları kulanılır.

Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır. Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.

Etiketler:

14 Comments

 1. igokcek

  Merhaba Mehmet Ali bey,
  gökçek iksir,aleo vera jel,kanser çayı,karaciğer çayı,ozonyağı,himalaya tuzu kullanmalı bize 0212 621 21 65-66 numaradan ulaşabilirsiniz çok geçmiş olsun.

 2. mehmet ali

  hocam meraba benin babam akciğer kanseri küçük hücreli ve üreyen çaresi varmı??????

 3. igokcek

  merhaba havva hanım çok geçmiş olsun stresten kaynaklana bilir sakin polmalısınız öncelikle sizinle daha detaylı görüşmek için 0212 621 21 65 numaradan ulaşın bizi size enfeksiyon çayı,gökçek iksiri,gökçek toniği,ozon yağı ve himalaya tuzu iyi gelicek .

 4. sn. ibrahim bey ben öğretmen adayıyım kpss ye hazırlanıyorum aşırı sinirlilik hali ,şiddetli baş ağrısı ile ellerimde ve ayaklarımda şişmeler oluşmakta ayrıca yaklaşık 1 senedir göğsümde ayda bir iltihaplanma oluşmakta iltihap akması bittikten sonra normalleşiyor bir ay sonra eniden bir daha iltihaplanma oluşuyor. neler kullanmam lazım saygılarımla

 5. igokcek

  Merhaba. Geçmiş olsun Sayın Suzy. Gökçek iksir, Gökçek tonik, Himalaya tuzu, Ozon yağı, Karaciğer çayı ve Ayrık kökü çayı içmelisiniz. İyi Günler Geçmiş olsun.

 6. suzy

  selam doktor. ben azeriyim. hepotit c ve b kroniklesmis hasdasi icin ne etmem lazim. ? sizdeki bitkisel ilaclardan hangisini oneriyorsunuz? lutfen cavablayin. tessekurler.

 7. igokcek

  Gökçek Tonik, Gökçek İksir, Ozon Yağı, damar çayı ve enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahillerinden hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansızdır ve ancak belirtilerinden ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hizlı çoğalırlar.Vücudumunuzun bozulan asit baz dengesini Himalaya tuzu ile yeniden düzenleeybiliriz.Örneğin normal tuz ödeme sebep olurken Himalaya tuzu ödemi önler. http://www.dogaltedavi.net/f221 Sarımsak kokusundan rahatsız olanlar, iksiri aldıktan 5-10 dakika sonra bir miktar süt (en az yarım çay bardağı) içerse bu süt kokuyu emer ve yok eder.

 8. volkan coskun

  hocam yakalasık 3aydır asırı oksuruk var bende doktora gıttım antıbıyotık ıgne ve ılac yazdı aynı zamanda akcıgerlerımden ve yuzumden rontgen cekıldım alnımın sol tarafında ıltıhap gozuktugunu soyledı doktorum bır kac kez denıze gıttım ve baya faydası oldu oksurugum azaldı sayılır ama tuttumuda cok kotu oksuruyorum balgam rengım hep beyaz ve ıstemsız bı sekılde agzımdan fırlıyor bıktım bu durumdan allah rızası ıcın yardımcı olun hocam

 9. Mehmet bey Gökçek Tonik, Gökçek İksir ve bronşit Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız.Antibiyotikler mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.evet doğru

 10. Mehmet bey Gökçek Tonik, Gökçek İksir ve bronşit Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız.Antibiyotikler mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Evet

 11. Mehmet bey Gökçek Tonik, Gökçek İksir ve bronşit Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız.Antibiyotikler mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.

 12. mehmet can

  hocam iyi günler kocaeli’de yaşıyorum.oğlum 14.temmuz.2006 doğumlu.yaklaşık 6 aydır braonşi ttedavisi görüyor.ilaçları:hergün yatmadan aldığı singular toz var.diğer ilaçlarıda öksürmeye başladığı zaman nübülatör(buhar cihazı)ile veriyoruz.bize ne öneririsiniz.şimdiden teşekürler.ilaçları hasteneden rapor çıkarttığımız için parasız alıyoruz.bu ilaçları kullandığımız halde her ay mutlaka hasta oluyor.

 13. mehmet can

  hocam iyi günler kocaeli’de yaşıyorum.oğlum 14.temmuz.2006 doğumlu.yaklaşık 6 aydır braonşi ttedavisi görüyor.ilaçları:hergün yatmadan aldığı singular toz var.diğer ilaçlarıda öksürmeye başladığı zaman nübülatör(buhar cihazı)ile veriyoruz.bize ne öneririsiniz.şimdiden teşekürler.ilaçları hasteneden rapor çıkarttığımız için parasız alıyoruz.

 14. mehmet can

  hocam iyi günler kocaeli’de yaşıyorum.oğlum 14.temmuz.2006 doğumlu.yaklaşık 6 aydır braonşi ttedavisi görüyor.ilaçları:hergün yatmadan aldığı singular toz var.diğer ilaçlarıda öksürmeye başladığı zaman nübülatör(buhar cihazı)ile veriyoruz.bize ne öneririsiniz.şimdiden teşekürler.ilaçları hasteneden rapor çıkarttığımız için parasız alıyoruz.

Yorum Yapın